Cecily von Ziegesar

Nejoblíbenější seriálový pár podle Cecily von Ziegesar

14. března 2013 v 21:44 | Super Drbna

Cecily von Ziegesar, autorka knižní série Gossip Girl, se veřejně postavila na jednu stranu a odhalila, který pár je její nejoblíbenější v seriálu. Když jsme se jí zeptali, který pár má nejradši (Serena+Dan, Dan+Blair, Blair+Chuck), rozhodla se pro Chucka a Blair.

Myslím, že románek mezi Chuckem a Blair v seriálu Gossip Girl je ten nejlepší, protože se ti dva k sobě dokonale hodí. Je to úplně jiné než v knížkách, tam v podstatě pár netvoří. Myslím, že lidé nepřestávají seriál sledovat, protože chtějí vědět, jak ti dva dopadnou. Je to velmi romantické, ale i zábavné. Myslím, že Chuck a Blair jsou nejlepší postavy seriálu. Je to můj oblíbený pár.

Zajímavosti

30. prosince 2009 v 9:00 | Super Drbna
Prostřední jméno: Brooke
Oblíbená kniha: Velký Gatsby od F. Scotta Fitzgeralda
Oblíbená píseň: "Nobody Does it Better," Carly Simon
Oblíbený citát: "Úspěch spočívá v detailech."
Oblíbená hláška z Gossip Girl: "Ukradla jsem pyžamo."
Postava z Gossip Girl, se kterou by chtěla strávit celý den: s Blair v Barneys. Den by utekl velmi rychle a my bychom potřebovaly velký taxík, abychom se do něj nacpaly se všemi nákupy. Obě máme totiž problémy s nakupováním.

Seznamte se s autorkou

1. listopadu 2009 v 12:39 | Super Drbna
Ahoj, jsem Cecily von Ziegesar, autorka Gossip Girl, a sledujete teen.com TV.

Řekni nám něco o tvé poslední knize s názvem Gossip Girl - Trojčata.
V bytě Blair bydlí nová rodina. Carlilovi jsou stejní jako čtenáři, jsou ve městě noví a vidí Manhattan jinýma očima, novýma očima.

Která postava se ti nejvíce podobá ?
Jsem spíš jako Dan než jako ostatní holky. Vlastně jsem bydlela na Upper West Side a chodila jsem do školy na Upper East Side. A byla jsem básník, teda myslela jsem, že jsem básník.

Blair Waldorf ? Milovat ji nebo nenávidět ?
Blair jsem postava, které jsem se věnovala nejvíc, protože je hodně komplikovaná a je třeba poznat, co se jí honí hlavou a proč dělá věci, které dělá.

zajímavosti

28. ledna 2009 v 17:22 | Super Drbna
Cecily von Ziegesarová vyrostla v New York City a chodila na soukromou školu pro dívky. Vždycky se chtěla stát spisovatelkou a byla to vždycky taková trochu klepna, proto se nevyhnula novelám GOSSIP GIRL a TO JE ONA.

Rozhovor o Super Drbně

16. ledna 2009 v 22:07 | Super Drbna


Super Drbna je absolutní insider, chodí na všechny večírky, zná tajemství všech lidí okolo, říká všechno, co by ostatní také říkali, ale mají strach. Je kolem ní velké tajemno. Je to Serena ? Je to Blair ? Není to jeden z těch kluků ? To je to, co lidi přitahuje na tomto příběhu - zjistit kdo je Super Drbna.

Rozhodně je v postavách skrytý i kus mě - dokonce i v těch chlapeckých. Nebyla jsem velká pařmenka, ale byla jsem tam, chodila jsem na soukromou školu na Upper East Side, vyrostla jsem na Manhattanu a byla jsem na některých těch večírcích. Ale nebylo to tak divoké a oslňující jako v knize. Každopádně se v tom všem ukazuje i mé já.

Nahlédnutí do jejího světa

17. února 2007 v 0:19 | Super Drbna
cmp40
Cecily von Ziegesar, spisovatelka nejlépe prodávaných knih pro mládež, se svými dětmi, Agnes (3) s Oscarem (1).
Když byla Cecily von Zigesar teenager, párty ji nezajímaly. Místo toho jezdila na koni, účastnila se koňských přehlídek a často cestovala.
,, Nebyla jsem doma většinu víkendů a neznala jsem žádné kluky," připustila von Zigesar se smíchem. ,, Ale kamarádila jsem se všemi cool lidmi. Patřila jsem do cool party - ale ne úplně, protože jsem odcházela. A teď jako starší se mi zdálo, že doopravdy neznám nikoho."
Znalosti teen světa jí přinesly velký úspěch. ,, Měla jsem blízké přátele, kteří byli neuvěřitelně bohatí a patřili do této skupiny," řekla. ,, Byli jsme zámožní, ale ne - no, řekněme to takhle. Jedna z mých kamarádek by mohla letět konkordem do Paříže a nechat se upravit Yves Saint Laurent."
Von Zigesar je spisovatelkou Gossip Girl novel, velmi populární série, zejména mezi děvčaty. Jejích knih se prodalo přes dva miliony kopií. S posledními tituly se dostaly do dětských nejlépe prodávaných knih.
S názvy Nechci víc než všechno, Ty víš,že mě miluješ a Protože znám svou cenu série líčí ne vždy ideální život vyvolených teenagerů - vzpomeňte si na Sex ve městě. ,, Tyhle knihy jsou všechny o zprostředkovaném životě," řekla Danica Lo, reportérka New York Postu, která píše o módě a trendech.
,, Jsou pro to naše vnitřní úsílí být královnou. Jsou jako ty roky, které byste si přály prožít."
,,Vítejte v New York´s Upper East Side," začíná první kniha úvodem. ,, Kde mí přátelé a já žijeme, pracujeme, hrajeme si a spíme, občas mezi sebou. Všichni žijeme v obrovských bytech s našimi vlastními ložnicemi, koupelnami a telefonními linkami. Máme neomezený přístup k penězům, pití a čemukoli, co si přejeme, a naši rodiče jsou doma jen zřídkakdy, takže máme soukromí. Jsme chytří, podědili jsme klasicky pěkné tvářičky, nosíme fantastické šatičky a víme, jak si užít."
Ačkoli je většina postav bohatých a ne docela obyčejnými puberťáky, zabývají se stejnými problémy jako ostatní. Jedna bojuje s bulimií, zatímco se jiná nedokáže odpoutat od trávy. Není v tom kázání či moralizování. Pro všechny ty drogy, sex a rock 'n' roll budou nakonec všechny postavy zase v pohodě.
,, Je absolutně nereálné trestat děti, které jsou "zlobivé", " řekla von Ziegesar. ,,A já nesla vždycky nelibě tuto vlastnost knih, které jsem četla. Bála jsem se, že se svět vyděsí z mých knih, ale rodiče mě objímají, protože jejich dcery čtou. Nevím, co tyhle postavy zachrání, ale tam uvnitř, to jsou hodné děti. Neprodávají drogy svým sestřičkám."
Von Ziegesar přišla s nápadem na sérii před pěti lety, když pracovala pro knižní production company Alloy Entertainment. Tam byli editoři zodpovědní za tvorbu konceptů, vypisování návrhů a předhození nakladatelstvím. Napsala návrh na Gossip Girl a lidem z Little,Brown se to líbilo. Takže ji požádali, ať napíše knihu.
S říjnovým vydáním osmého dílu Nothing can keep us together ( Nic nás nemůže udržet pohromadě ) míří Cecily novou cestou ve své spisovatelské kariéře.
Se svými dvěmi dětmi mladšími pěti let se snaží psát, jak může. ,, Jsou pryč od deseti do tří, takže v té době zuřivě píšu," řekla.
Zvažovala psaní o mateřství pro svou první non - Gossip Girl, ale rychle tuto myšlenku zavrhla, protože se rozhodla, že je na to příliš mladá. ,, Myslím, že to bude zábavnější za pět až deset let." Místo toho si vybrala vyprávění o škole.
,, Měla bych navštívit Colby, abych si osvěžila paměť. Myslím, že bych nemohla psát o jiné. Tohle byla má zkušenost. Nemohla být psát o Columbii."
Mackenzie Dawson Parks

něco o ní

8. prosince 2006 v 17:53 | Super Drbna
Autorka sama navštěvovala jednu z elitních středních škol na newyorském Manhattanu, a tak má mnoho příhod z knih řady Super Drbna reálný základ v jejích zážitcích.
Po maturitě nastoupila Cecily von Ziegesarová na vysokou školu Colby College ve státě Maine, kde se věnovala umění. Po dokončení studia odešla pracovat na rozhlasovou stanici do Budapešti, odkud se po roce vrátila do Spojených států a nastoupila na Arizonskou univerzitu ke studiu uměleckého psaní. Poté se přestěhovala do Londýna, kde pracovala ve vydavatelství. Když se i odtud vrátila domů, našla práci ve společnosti zabývající se balením knih a právě během práce zde ji napadla myšlenka začít se psaním první knížky nesoucí titul Super Drbna.
V současné době se plně věnuje práci na dalších dílech této úspěšné řady. Práva na sérii byla prodána do 31 zemí a knihy vyšly ve 29 jazycích.
 
 

Reklama