Říjen 2011

Super Drbna III (8)

30. října 2011 v 19:52 | Super Drbna


Super Drbna III (7)

30. října 2011 v 0:41 | Super Drbna


The Big Sleep No More

29. října 2011 v 21:30 | Super Drbna |  epizody
Někteří naši oblíbenci z Upper East Side se jdou podívat do divadla na představení od Punchdrunk "Sleep No More", kde se objevují masky, anonymita a některé překvapující romantické zvraty. Mezitím se Diana zaměřila na Serenu ve svém boji se Super Drbnou. Dan je tour, kde propaguje svou knihu, ale věci se nevyvíjejí tak, jak se zdají jeho přátelům a rodině.

Super Drbna III (6)

29. října 2011 v 17:21 | Super Drbna


Skater Zombies and Surfer Chicks party

29. října 2011 v 15:53 | Super Drbna |  fotografie

27.10.2011, Hotel Hudson, NY

Super Drbna III (5)

28. října 2011 v 20:05 | Super Drbna


Počítačové hry pro holky

28. října 2011 v 12:43 | Super Drbna
Máte rády počítačové hry, ale připadá Vám, že jsou všechny spíš pro kluky? Rády byste si pořádně zapařily, ale nechce se Vám dívat na kaluže krve, zabíjet hordy nepřátel, utíkat před nemrtvýma a různýma příšerama, nebo se honit po monotónním okruhu v závodním autě? Konečně přichází doba, kdy vzali tvůrci her na vědomí, že je holek půlka populace a lepší z herních webů tomu přizpůsobily svou strukturu. Najdete tak hry pro dívky, které se přesně trefí do Vašeho vkusu, jako běžnou součást nabídky a nebudete muset složitě hledat, ani dělat kompromisy.

Můžete si (samozřejmě zdarma) zahrát i stáhnout superhry ze všech oblastí, které by Vás jen mohly zajímat a bavit. Chcete se stát kadeřnicí, nebo kosmetičkou a vyzkoušet si líčení, česání a celkovou proměnu? Žádný problém, stačí si vybrat model a začít. Možností je mnoho, od panenek, přes Barbie, až po známé osobnosti. Stejně tak si můžete zahrát na módní návrhářky a dokonce uspořádat kompletní módní přehlídku. Ani hry zaměřené nehtový design dnes nejsou výjimkou. Pokud máte raději postřehové hry, jsou tu pro Vás virtuální pohostinství, kadeřnictví, wellnes, nebo dokonce zahradnictví. Můžete si zkusit "nanečisto" pečovat o malé dítě, nebo dokonce vést celou školku. Pokud rády pečujete, ale děti nejsou tím, co by Vás zajímalo, jsou tu 1001 hry online s nejrůznějšími roztomilými zvířátky.

Rády si zazávodíte, ale auta Vám jsou cizí? Pak jsou tu pro Vás závody na koních. Nebo byste si ji zkusili svůj postřeh v nějaké "střílečce", ale klasické hry plné násilí se Vám nelíbí? I to můžete například v čarodějnických hrách, kde nikoho nemusíte zabíjet, ale vysíláte kouzla.

Chcete potrápit své mozkové závity, ale hezky esteticky a ve svém stylu? Také žádný problém, například s puzzle Hannah Montana. V podstatě jakýkoli druh hry najdete v takové podobě, aby se Vám fakt líbila.blog.cz: Nejnavštěvovanější blogy

25. října 2011 v 20:42 | Super Drbna |  blog
V čem tkví tajemství vysoké návštěvnosti?
Jak si mohli zkušení uživatelé všimnout, návštěvnost celé služby Blog.cz je od podzimu měřena prostřednictvím služby Google Analytics. Tu můžete mj. využít i k měření návštěvnosti vlastního blogu, návod najdete zde: Jak svůj blog zaregistrovat u Google Analytics?
Jedním ze zajímavých výstupů, který lze měřit, je přehled nejnavštěvovanějších blogů. Na jejich příkladu se pokusíme vydat za tajemstvím vysoké návštěvnosti. Nejprve ale ještě pár nezbytných informací na úvod.
Většina uživatelů Blog.cz měří návštěvnost svého blogu relativně primitivním počítadlem TOPlistu a návštěvnost pro ně představují čísla, která vidí v tabulce ("celkem", "týden", "dnes" a "online"). Pro pochopení, co tato čísla vlastně znamenají, je dobré si přečíst metodiku měření TOPlistu.
Obecně je to totiž s návštěvností mnohem složitější a zjištěná čísla vždy závisejí na použité metodice, kterou zvolíte. Při měření návštěvnosti je například potřeba eliminovat různé nepřesnosti a nějak vypočítat počet reálných uživatelů - většinou podle cookies (ačkoli reálně nelze zjistit, zda jeden počítač nesdílí více uživatelů).
V Google Analytics se návštěvnost měří tak, že tato služba protokoluje zobrazení stránek při každém spuštění kódu sledování, který je vložen do sledované stránky. Tento měřicí kód je vložen do každé stránky na Blog.cz, tedy mj. i do vašeho blogu. K nejsledovanějším ukazatelům patří jedinečná zobrazení (souhrn náhledů stránky, které byly generovány jedním uživatelem během jedné relace) a jedineční návštěvníci (počet neduplicitních návštěvníků na webové stránce během zadaného časového období).
Z toho plyne, že není možné jednoduše napsat např. toto: "Blog XY je nejnavštěvovanější blog na Blog.cz". Vždy musíme totiž specifikovat dodatečné informace: časové období, ve kterém jsme blog sledovali, a sledovaný ukazatel, podle kterého byl blog nejnavštěvovanější.
Pro účely tohoto článku jsem zvolil období 1.-30.dubna 2011 a seřadil si nejnavštěvovanější blogy podle počtu unikátního zobrazení stránek (jedinečnými návštěvníky, viz definice výše). Dostal jsem přehled blogů, které v tomto časovém období vygenerovaly nejvíce unikátních zobrazení stránek, níže najdete přehled prvních deseti z nich. Doporučuji porovnat s naším žebříčkem Nejnavštěvovanější blogy za poslední měsíc (zde je použit plovoucí měsíc, jedná se tedy o data za posledních 31 dní).


Deset nejnavštěvovanějších blogů na Blog.cz v období 1.-30.dubna 2011 podle počtu unikátního zobrazení stránek, měřeno prostřednictvím Google Analytics:
1. místo: kickboxing.blog.cz
Titulek blogu: kickboxing.blog.cz > i-magazín bojových sportů
Blog vytvořen: 20.1.2008 14:01
Počet článků: 1 792
2.místo: tokio-hotel-de.blog.cz
Titulek blogu: /
Blog vytvořen: 30.3.2006 14:03
Počet článků: 13 798
3. místo: velikonocni-blogus.blog.cz
Titulek blogu: Velikonoce 2011
Blog vytvořen: 21.1.2008 17:01
Počet článků: 323
4. místo: gossip-girl.blog.cz
Titulek blogu: GOSSIP GIRL - TO JE ONA - SUPER DRBNA
Blog vytvořen: 7.12.2006 14:12
Počet článků: 1 297

Super Drbna III (4)

24. října 2011 v 18:39 | Super Drbna