Březen 2008

1.09 Rodinná krize

29. března 2008 v 10:12 | Super Drbna |  epizody

PREMIÉRA
28.11.2007
14.11.2009

Hej lidi !

Podle tradice odkládám svůj laptop a po zbytek dne se hodlám zabývat jenom blbostmi. Když je kočka pryč, myši mají pré. Bavte se !

Je Den Díkůvzdání a Eleanor Waldorf připravuje slavnostní večeři jako každý rok. Spousta obyvatel Upper East Siders dostalo pozvánku, ale Blair se nemůže dočkat, až uvidí speciálního hosta: svého otce, který jí oznámil, že přijede. Podle tradice je to jejich nejoblíbenější svátek. A i když Harold Waldorf žije ve Francii, takový den si nemůže nechat ujít.

Serena se na rovinu zeptá Blair na Chucka Basse. Blair přiznala, že spolu spali. Serena tomu nemůže uvěřit. ,, Řekni mi, že ses s ním nevyspala z pomsty." No, tohle nebyla zrovna nejmoudřejší věta. Blair připomněla Sereně, že by o tom radši neměla začínat. Vždyť ona sama s tím má zkušenosti. Tento argument ji zarazí. Hádejte, kdo k nim už nikdy nepřijde na Den Díkůvzdání ? Van der Woodsenovi. Když se to Dan dozvěděl, pozval je k nim do Brooklynu. Přece je nenechá jíst něco od Číňanů. Naneštěstí Lily neměla tušení, že se Alison vrátila. Ta večeře už nemohla být horší. Jejich děti nakonec zjistí, že L ily a Rufus spolu kdysi chodili. Každopádně si Rufus musel vybrat. Alison a Rufus se přece nemůžou dát zase dohromady, když je Lily pořád součástí jeho života.

Blair zničí, když jí matka oznámí, že její tatínek nepřijede. Naše milovaná princezna z Upper East Side Princess najde útěchu v dýňovém koláči. Odhaluje, že byla bulimička a někdy se zdá, že do toho zase spadne. Naštěstí se vzpamatuje a zavolá Sereně. Ta ji vyzvedne a rozveselí ji.

Rufus si vybírá Alison. Van der Woodsenovi si užívají u McDonalda. Lily vypráví Sereně a Ericovi o svých divokých dnech s Rufusem.

Nate má mizerný Den Díkůvzdání. Nikdo si s ním nepromluví o jeho rodině a když se vrátí domů, najde otce ležet na podlaze. Vicodin a Whiskey. Zdá se, že si chtěl vzít život. Nate ho jde navštívit do nemocnice a prosí ho, aby s tím problémem bojoval. Jeho rodina ho potřebuje.
Blair and Eleanor mají srdečný rozhovor. Eleanor řekla Haroldovi, aby nepřijížděl, protože přišly rozvodové papíry a ona se necítí být připravná podepsat je. Navíc se bála, že přijde i o Blair.

Minulý rok bylo všechno jinak. Blair měla šťastnou rodinu, podporujícího přítele a skvělou kamarádku. A Serena ? Byla vždycky opilá a na rodinu kašlala. Dan měl spokojenou rodinu, ale pořád myslel na Serenu. Promluví na něj aspoň ještě jednou ? A to bylo jenom před 12 měsíci. Úplně jiná Upper East Side !

PRIMA


Přichází Den díkůvzdání a všichni chystají sváteční menu. Během dne pak vzpomínají, jak Den díkůvzdání oslavovali před rokem. Tehdy nikdo z Humphreyových ještě netušil, že se Allison odstěhuje od rodiny, Dan zachránil opilou Serenu van der Woodsenovou, kterou znal od vidění ze školy, na silnici před projíždějícími auty, van der Woodsenovi slavili s Eleanor a Haroldem Waldorfovými a Blair, Serena a Nate se vesele pošťuchovali...

Tento rok si Dan, Jenny a Rufus Humphryeovi užívají návratu matky Allison. Blair Waldorfová se těší, že přijede její otec Harold poprvé od doby, kdy od nich odešel. Přizná se Sereně, že se vyspala s Chuckem Bassem, což Serenu velmi rozladí, a řekne proto Blair, že s matkou a Erikem na oslavu k Waldorfovým nepřijdou. Dan pozve Serenu s matkou Lily a bratrem Erikem k nim domů. Lily nechává Rufusovi vzkaz, aby byl opatrný, protože ani Serena, ani Eric nevědí, že s Rufusem kdysi chodila. Lily šokuje, když se u Humphreyových setká s Allison. Rufus se musí přede všemi přiznat, že s Lily kdysi chodil, a Allison mu dá na vybranou: buď ona, nebo Lily...

Blair, která upekla otci jeho oblíbený dýňový koláč, se od matky dozví, že otec nepřijede. Vyčte jí, že otce nepozvala, nevezme si žádné jídlo a později se v zoufalství přecpe zákuskem, až se jí udělá špatně. Prosí o pomoc Serenu. Ta za ní přijede, utěšuje ji a odvede ji taky k Humphreyovým. Když se Blair později vrátí domů, matka jí ukáže dopis, v němž ji otec, žijící v Evropě s mužem, žádá o rozvod...

Eleanor Waldorfová nepozvala na Den díkůvzdání Archibaldovy, a tak Anne, Howard a Nate sedí u stolu sami. Matka se při jídle začne s otcem hádat a Nate raději odejde ven. Když se vrátí, najde otce ležet na podlaze v bezvědomí. Howard se pokusil o sebevraždu...

Behind the scenes with Gossip Girl

28. března 2008 v 18:36 | Super Drbna |  časopisy/rozhovory
Spatřeni v Upper East Side: herci z Gossip Girl se vrátili k práci ! Znovu se sešli po stávce scénáristů. ,, Bylo to jako první den zpátky ve škole, " říká Chace Crawford. Pozvali People na soukromou tour.
VZTAHY MEZI HERCI
Chace a Ed jsou spolubydlící a Penn se k nim přidal během pauzy mezi natáčením. Nejoblíbenější zábava ? Noční zábava u kohokoli v bytě. ,, Asi si myslíte, že už se nesnášíme, ale je to zábava," říká Leighton Meester.
SOUKROMÝ ŽIVOT
Prý Chace chodí s Carrie Underwood a Blake Lively a Penn jsou pár. Chaceova strategie ? ,, Nečíst blogy." Jenom Ed Westwick mluví o lásce. ,, Kdo je nejkoketnější ?" ,, Samozřejmě já, " říká nezadaný Ed. ,, Jsem ďábel."
VYPADÁŠ ÚCHVATNĚ
,, Každý si tu chválí oblečení. Říkám ,, rozkošné" tak 5x než začnu točit." Kluci ? ,, Bavíme se o pitomých filmech a holkách," říká Chace.
DALŠÍ DÁVKA EMOCÍ
,, Ano je to pravda, v dalších dílech zjistí klíčová postava (zahrnují i dívky), že je na opačné pohlaví. To zjištění otřese rodinou a rozdělí pár," říká producentka Stephanie Savage.

Blair a Chuck

23. března 2008 v 12:46 | Super Drbna
Epizoda 1.01 - Pilotní díl
"If It's Lovin' That You Want (Part 2)" - Rihanna Feat. Corey Gunz
večírek, před tím než zatáhne Blair Nata do svého pokoje
"What Goes Around...Comes Around" - Justin Timberlake
večírek, Serena přichází
"Hard to Live in the City" - Albert Hammond Jr.
jízda v limuzíná na Líbej mě na rty
"The Gift" - Angels & Airwaves
Blair a Chuck sledují Serenu, jak odjíždí s Danem


Rufus Humphrey

18. března 2008 v 18:17 | Super Drbna |  hlavní postavy
Bydlí s: děti Dan a Jenny v Brooklyn
Má rád: psaní a hraní, sběr umění, fotbal s dětmi, vaření, dávání rad, silné kafe, The Village Voice
Nemá rád: rozvod, taxi, vysoká společnost, NY, prasklé struny na kytaře, prodej, Top 40, Fox News, pěvecké sbory
Nejlepší přítel: jeho děti
Přítelkyně: zase singl
Nejoblíbenější doplněk: dlouhé vesty
Oblíbená místa v New Yorku: Strawberry Fields, Bowery Ballroom, CBGB (RIP), The Bottom Line (RIP), Mercury Lounge, Music Hall of Williamsburg, obývák
Oblíbená hudba: Elvis Costello, Neil Young, The Afghan Wings, Talking Heads, The Replacements, Mott and the Hoople, Dinosaur Jr.
Oblíbení spisovatelé: Hunter S. Thompson, Chuck Klosterman, Motley Crue, Bob Dylan, Jack Kerouac, Jay Mcinerney
Oblíbené filmy: Zlaté časy na Ridgemont High / Nářez na ridgemontské střední, Once, Proutníci, Hraje skupina Spinal Tap, The Last Waltz, Na pokraji slávy, Star Wars, Sladký ničema
Oblíbený seriál: Kids in the Hall, Simpsonovi, ZTRACENI, Saturday Night Live, Seinfeld, The Sopranos, The Unit, 21 Jump Street
hrdinové: Jimi Hendrix, Jimmy Page, Eric Clapton, Todd Rundgren, Jeff Beck
Motto: "Hudba je v každém z nás, stačí jen poslouchat svůj hlas."


Let´s gossip !

18. března 2008 v 17:23 | Super Drbna |  Leighton Meester: články a rozhovory
Leighton Meester asi nebude taková drbna jako její alter ego Blair, ale nám se podařilo vypáčit z ní některá její tajemství.
Máš s Blair něco společného ?
Samozřejmě ! Mám pocit, že se stávám víc a víc Blair a ona víc a víc mnou. Je mladá a zranitelná, ale také chytrá a bojovná. Je docela vtipná a má pevnou vůli. Pak jsou tam věci, které mi nejsou blízké jako například její pochybnosti o sobě samé, ze kterých určitě vyroste.
Zdá se, že je hodně nepochopená.
Jo. Připadá mi, že dělá, co si usmyslí a všechno je tak zdramatizované a Blair tím hodně riskuje. Když něco nefunguje perfektně, je konec světa. Je to legrační a současně tragické a směšné. Na konci dne je toho tolik, že to musím nechat za sebou a zapomenout.

Photoshoot

16. března 2008 v 21:40 | Super Drbna |  Serena van der Woodsen

Blair

16. března 2008 v 21:39 | Super Drbna |  Blair Waldorf

Kluci z Gossip

14. března 2008 v 20:08 | Super Drbna |  časopisy/rozhovory
Vezměte 3 kluky, zasaďte je do New Yorku, přidejte trochu hormonů a pár postelových románků a máte seriál Gossip Girl. Attitude se setkal s jeho hvězdami Chacem Crawfordem, Pennem Badgley a Edem Westwickem.
Je to tochu divné, když se sejdete s těmito 3 kluky, kteří si užívají slávu, která vás ještě nepohltila a víte, že spousta žen (a určitý počet mužů) by vraždilo, aby se k nim dostalo. Dáváme tomu pár týdnů. Chace, Ed a Penn se stanou lamači srdcí. Stejně jako O.C., Sex ve městě a Velmi nebezpečné známosti jsou zařazeni do bohaté smetánky New Yorku. Gossip Girl vám nabídne všechno; kluka, kterého chcete pro svou mámu, jiného na jednu noc atd..