Pravdivé lži

3. září 2007 v 14:23 | Super Drbna |  akční
Pravdivé lži - plakát
"Oba jsou tajní agenti, ale nevědí o tom ..."

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi
USA, 1994, 144 min

Režie:
James Cameron
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis, Tom Arnold, Bill Paxton, Tia Carrere, Art Malik, Eliza Dushku, Charlton Heston, John Bruno
Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství?
James Cameron a Arnold Schwarzenegger. Když se tihle dva dají dohromady, vznikne z toho… třeba film jako Terminátor a Terminátor 2 - bez debat jedny z nejlepších akčních sci-fi filmů. Ani další jejich spolupráce nemohla dopadnout špatně. Cameronovi se podařilo skvěle skloubit akci a humor do celku, který vás stoprocentně pobaví i po několikátém zhlédnutí. Typově přesně obsazený Arnold Schwarzenegger do role jemu blízké (drsného akčního hrdiny), který je ale zároveň hlavou rodiny, tu tak trochu paroduje právě své slavné akční role. Taktéž Jamie Lee Curtis je v roli uťápnuté manželky zcela přesvědčivá.
Pravdivé lži jsou akčním filmem, zároveň však i jeho parodií. Výborně fungující složky filmu z něj dělají dokonalou zábavu nejen pro milovníky akce a Arnolda Schwarzeneggera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu !!!!

KLIK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama