GIA

10. dubna 2007 v 18:15 | Super Drbna |  drama/horor
Gia - Gia star: Angelina Jolie
Jedni ji milovali, druzí zatracovali. Neušla však pozornosti nikoho. Supermodelka Gia Maria Caravangi začínala jako osobitá, avšak, mírně řečeno, neposlušná kráska. Kariéra mladé rebelky strmě stoupala a přibývající poblouznění ze slávy a peněz si vyžádalo svou první daň. Těžkou drogovou závislostí její tragédie jen začala... Pozoruhodný životní příběh podle skutečné události.
"EVERYONE SAW THE BEAUTY, NO ONE SAW THE PAIN"
"TOO BEAUTIFUL TO DIE, TOO WILD TO LIVE"

(1960 - 1986)
Jméno Gia Marie Carangi patří ženě, která se stala supermodelkou a bohyní osmdesátých let. Na odvráceném rubu její slávy nacházíme opuštěnost, drogovou závislost a v pouhých šestadvaceti letech také smrtelnou nemoc.
Gia se narodila do bouřlivácké rodiny žijící na předměstí americké Philadelphie. Se svými dvěma bratry byla svědkyní častých hádek svých rodičů, dokud se jednoho dne matka nesbalila a definitivně rodinu neopustila. V té době bylo dívce jedenáct let. Matka, ke které Gia celý život velmi tíhla, se o rok později znovu provdala a děti pendlovaly mezi oběma domácnostmi.
Během dospívání přišla Gia několikrát do křížku se zákonem, experimentovala s alkoholem, prášky a marihuanou. Obdivovala Davida Bowieho a sblížila se s jeho rebelantskými fanoušky, mnohdy staršími než byla ona sama. Bez zábran navštěvovala gay kluby a nechávala se ovládat svou sexualitou. Homosexuální orientaci nikdy neskrývala, jeden z jejích tehdejších přátel o ní dokonce prohlásil: "Gia byla stoprocentní lesba. Byla to ta nejjistější věc v jejím životě."
Matka si nemohla nevšimnout výjimečné krásy, do které dcera vyrostla, a začala doufat, že by svět modelingu mohl změnit její chování. Již první fotografování bylo úspěchem. Gia přirozeně vytušila, jak se má tvářit a chovat před kamerou. V 17 letech jí objevil fotograf Maurice Tannenbaum, který Giu vzal s sebou do New Yorku. O rok později se do velkoměsta přestěhovala. Na starost si ji vzala modelingová agentura Wilhelminy Cooper. Tato žena se stala Giinou rádkyní a blízkou přítelkyní, v podstatě jí nahradila matku.
Gia, kterou celý život pronásledovaly pocity samoty a opuštěnosti, vkládala velké naděje do vztahu s bisexuální uměleckou maskérkou Sandy Linter. I tenvšak po mnoha výkyvech skončil. Ranou přímo do srdce byla potom smrt Wilhelminy, z níž se Gia začala "léčit" drogami. Na vrcholu své slávy se objevovala na stránkách prestižních časopisů Vogue a Cosmopolitanu.
V roce 1983 skončila s modelingem a odstěhovala se i se svou přítelkyní Rochelle, dvacetiletou studentkou rovněž závislou na heroinu, do klidnějšího Atlantic City. Její závislost na drogách se tím jenom prohloubila. Ani opakované léčebné programy nepomohly, Gia se propadla na samé dno.
O tři roky později zemřela na AIDS. Gia patří mezi jednu z prvních ženských obětí viru HIV. Její pohřeb nenavštívil nikdo z módního branže, ani o rok později někteří nevěděli, že ikona pozdních sedmdesátých let a počátku osmdesátých zemřela.
Život plný protikladů, že ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu !!!!

KLIK

Komentáře

1 Mia Mia | Web | 18. srpna 2007 v 21:59 | Reagovat

strasne krasnej a dojemnej film

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama